Okhelp.cz

Recepty, články, nápady, programování. Dříve dum-zahrada, finance, internet a know-how.okhelp.cz Pro lepší výsledky hledání používejte i diakritiku.


AD MOB

Nejlepší kotel na tuhá paliva anketa

Nejlepší kotel na tuhá paliva anketa pro rok 2012

396LW NO topic_id
AD

Další témata ....(Topics)


297

Re: Zpětný komínový tah | re-zpetny-kominovy-tah-id-699


Ten zpětný komínový tah jsem zažil...ještě, že jsme na to přišli dřív než bylo pozdě.
368

Nepropadava popel dakon dor 12 | nepropadava-popel-dakon-dor-12-id-900


Dobrý den mám kotel dakon dor 12..kotel je OK jsem spokojený..rychle rozhoreny a topí krásně.. Ale musím často rostovat protože se ucpává popelem a pak netopi na požadovanou teplotu..dusi se..prorostnu a kotel zase jede..už si nevím řady..poradte prosím kde dělám chybu..topim ořech 1 dekuju Kovařík Lukáš
78

Re: Dakon DOR 24 bouchání a problémy se spalováním | re-dakon-dor-24-bouchani-a-problemy-se-spalovanim-id-99


Komím vám hlavně NIKDE nesmí táhnout falešný vzduch, jinak jde jeho tah rychle do kopru. Takže ty dvířka alespoň provizorně poopravte, stačit by na to mohl např. i akrylátový tmel, či těsnění do dveří (nevím jaké to jsou).

Další věc je ta komínová klapka (ta úplně vzadu v napojení komínové roury). Tu otevřete naplno a nechte ji tak. Je tam jen pro případ velmi velkého tahu a hlavně pro režim stáložáru (kotel kompletně pouzavíraný) !!! Kotel regulujte primárem a terciálem.

Hnědé o2 se do DORky hodí velmi dobře, jen se to s tím ale musí trochu umět. I když, je to dobré spíš jen když můžete kotel pustit na větší výkon. Pro lepší regulovatelnost (předpokládám kotel bez úprav ohniště) bych radil volit o1. U nás je o2 taky hodně prachová a to pak rádo bouchá při dohořívání násypky (lze tomu ale zamezit).

Poradím vám ještě fintu na zátop. Odsekněte si třeba dvě čtvrtková polínka a dejte je na sebe úplně dozadu na rošt pod spalovací komoru. Seklou stranou je dávám směrem dopředu. Účelem je ten prostor vyplnit masivnějším matrošem, to bude rovnoměrně odhořívat a zabrání zasypání tohoto prostoru studeným palivem. Má to i další výhody jako víc sekundáru na start a podpalování rovnou dřeva místo studených zadních šamotek. Pak už tam šoupněte jen třeba tři smuchlané listy z novin, na ně hrst sekaného drobného, hrst sekaného hrubšího, tři menší-střední polínka, otevřít zatápěcí klapku, pouzavírat terciály a ze spodu šktnout. Nabrat si uhlí, trochu rozhořelé dříví pohrabáčem nastrkat co nejvíc dozadu pod spalovací komoru a nasypat tam uhlí až nahoru. Než v tom získáte jistotu, můžete míň. Pokud mi správně porozumíte, z komína se vám během zátopu ani nezakouří a vše bude jisté a snadné.

Ještě jedna poznámka na závěr, kotli po zátopu dopřejte chvíli běh na vyšší výkon, aby se uvnitř v ohništi pořádně rozehřál na vysokou teplotu. Pokud to nedodržíte, spalování uhlí bude už s trochou kouře a míň efektivní. DORku mám s aku, tak mi o2 zcela vyhovuje. Bez aku bych asi bral radši o1.
361

Re: PET láhve proč se nesmí spalovat lokálních topeništích | re-pet-lahve-proc-se-nesmi-spalovat-lokalnich-topenistich-id-823


Konečně mi někdo pověděl, proč kradou z aut části karoserie. Já jsem se mylně domníval, že je dají na bouračku. Dacani, on je to plech a šup s ním do šmelcu. To samí platí o litých kolech z hliníkových slitin. Heureka! :evil: PS: Vykupuje se sklolaminát, jinak nevím, kde ty tuningový křídla končí. :D
222

Jak správně topit v kamnech - kotle | jak-spravne-topit-v-kamnech-kotle-id-500


Aby byly plameny čísté, ekologické, bez kouře je nutné:
- spalovat pouze suché dřevo
- sušit dřevo naštípané po dobu nejméně jednoho roku (nejlépe 3 roky) uloženo pod stříškou
s volným přístupem vzduchu ze všech stran
Nikdy nespalujte
- mokré, obarvené, nebo ošetřené dřevo chemikáliemi
- barevný křídový novinový papír, plasty, odpadky, plenky, nebo časopisy

- spalujte raději malé množství na plný výkon, než velké množství které musíte pak dusit
- dříví nesmí jen doutnat, to produkuje málo tepla, a způsobuje hodně kouře
- ujistěte se, že oheň má dostatek vzduchu
- zadušení ohně může způsobit doutnání a kouř z komína
- ověřte si zda máte správný komínový tah
- z komína se nesmí kouřit, je třeba vidět jen tetelící se horký vzduch a v zimě jen páry,
jako u plynového topení, jinak je třeba zvýšit přívod vzduch
- zvolte správnou velikost a výkon kamen
- kontrolujte zda je kotel správně připojen ke komínu


Editace: 1339663632
Počet článků v kategorii: 396
Url:nejlepsi-kotel-na-tuha-paliva-anketa-id-180

AD
Share
Share
Tweet