Okhelp.cz

Recepty, články, nápady, programování. Dříve dum-zahrada, finance, internet a know-how.okhelp.cz Pro lepší výsledky hledání používejte i diakritiku.

Krbová kamna kouří do místnosti při přikládání


AD MOB

Při přikládání do krbových kamen se kouří do místnosti - několik zkušeností co mi pomohlo:

  • zkontrolovat stav a tah komína odborníkem
  • přikládat až v kamnech nehoří a jsou tam jen žhavé uhlíky
  • přikládat co nejdále od dvířek - k zadní straně spalovací komory
  • ložit polena šikmo na zadní stěnu
  • před přikládáním otevřít sekundarní vzduch nad dvířky naplno, aby spaliny byly odvětrány do komína
  • před přikládáním nejdříve dvířka jen mírně pootevřít a nechat spalovací prostor ještě odvětrat do komína
  • přikládat rychle již nachystaným dřívím, aby dvířka byla otevřena po minimální čas
396LW NO topic_id
AD

Další témata ....(Topics)


254

Re: Bouchání kotle Dakon DOR | re-bouchani-kotle-dakon-dor-id-629


Bouchání kotle viz odkazy které mohou pomoci:
http://dum-zahrada.okhelp.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=423&title=Bouchani-kotle-a-jak-tomu-zabranit

http://dum-zahrada.okhelp.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=5&title=Snizeni-vykonu-Dakon-DOR
320

Re: Dakon DOR 24 bouchání a problémy se spalováním | re-dakon-dor-24-bouchani-a-problemy-se-spalovanim-id-774


dobrý den,
taky se potýkám s boucháním a odfukováním kotle, problém nastává jen když chci přiložit a po přiložení, to je strachu :)

koupil jsem barák, cca 20let a tipuju stáří kotle podobné (dakon dor 32), ale byl tu technik a kotel je v pohodě, ono se v něm možná víc než 10 posledních let netopilo...

topím Bílina ořech, sem tam navrch pár briket union trojky

topím podle návodů od známých ze vsi, dosud jsem byl v bytovce takže leda termostat od plyn kotle... klasicky roztop, pak zasypat uhlím, potud je to bez problému. jen tedy musím podotknout, že zapalovací klapku zavírám tak po dvou minutách max, u dusivky nechávám tak 1cm a klapku do komína po chvíli na 3/4, na noc 1/2 anebo úplně zavřená. důvod je ten, že kotel mi jede tak na 50-60°, vydrží někdy i celý den a v baráku příjemných cca 22°, radiátory plně otevřené.

co jsem si pročetl manuál k dakonu, tak by mělo být min 65°, z místních tipů a triků a videí koukám že tomu dáváte pořádně pod kotel a 80° není problém - neumím si předsavit v takovém pekle otevřít přikládací poklop a nebo jít s klidnou hlavou spát či do práce.. to pak máte v baráku 30° ne? anebo tam dáváte malé dávky a běháte přikládat každé dvě hodiny? chápu že se vše musí nějak vychytat, ale když ten dakon rozjedu na 80°, jak se zbavím přebytečného tepla, resp. energie? když to v takový raketě z ničeho nic zavřu, tak mi kotel bouchne, stejně když ho otevřu(?)

topení i výdrž kotle tak jak to je mi vyhovuje (radiátory otevřené, prakticky celý den ke kotli nemusím, příjemných 21-22°C,...) jen mám problém občas s tím boucháním když jdu po ránu na kotel (nehoří, ale když se trochu otevřou klapky, za chvíli zase jede) a fakt je taky ten že asi bude dost dehtovat... je to sotva měsíc co s ním vyvádím pokusy, tak se radši ptám jak to vše má být a funguje, ať si zkraje zajedu správný zvyky.

Díky za jakýkoliv reakce, věřím že se to tu omýlá stále dokola a pro vás to je směšný problém, ale pro někoho kdo nikdy netopil to jsou nervy když pak musí odejít do práce a neví co mu to doma dělá...
393

Grilování rady návody nápady | grilovani-rady-navody-napady-id-2334


Aby se maso k roštu nepřipalovalo, nahřátý rošt potřu šťávou z
z rozkrojené cibule - rozkrojím cibuli napříč aby léta vytvářela kružnice,
(ne po slupce), aby šťáva mohla vytékat a tímto řezem potřu dráty
roštu.
Pak položím na takto ošetřené dráty roštu maso, či to co budu grilovat
a maso se by se již nemělo připékat na dráty.
33

Regulace kotle | regulace-kotle-id-42


Kvůli bouchání komory jsem se snažil tu špehýrku uzavírat, teď už vím, že její uzavírání má i jiné důvody ;) . Asi tam dám kolíček (zarážku), aby se při otevření dvířek nesklápěla ona kruhová uzávěrka na druhou stranu. Prosím, dříve píšete, že plameny by neměly přesahovat přes vodní lamelu do další komory. To má určitě nějaký svůj důvod a určitě nejenom mne by velice zajímalo jaký. Pokud ten důvod znáte, můžete to prosím rozvést? Děkuji.
311

Re: DOR 32, nové uhlí - neskutečný kouř + dehtování kolte | re-dor-32-nove-uhli-neskutecny-kour-dehtovani-kolte-id-759


jj, tohle všechno opravdu beru v potaz a velice dobře znám - bydlíme totiž v kotlině, pod náma sic ještě malá, ale bystá říčka, která strhává proudění vzduchu svým směrem ...
Jste moc hodný, že jste mi pro tento okamžik poskytl morální podporu, oceňuji to, pomohla mi.
Zítra mám v plánu přivolat ke konzultaci kvality uhlí souseda. Zcela určitě mi dva uhláky svého uhlí daruje, já mu to svoje daruji také ráda, ale nepředpokládám, že by ho chtěl použít a zaneřádit si kotel (a já bych mu to dehtování nemohla zamlčet)

Každopádně přivítám každý další příspěvek či zkušenost, děkuji za dosavadní příspěvky a slibuji, že o dalším vývoji budu informovat (sem čítám i zítřejší reklamaci uhlí)

Hezký den
B.


Editace: 1511857702
Počet článků v kategorii: 396
Url:krbova-kamna-kouri-do-mistnosti-pri-prikladani-id-2259

AD
11 Share
Share
Tweet