Okhelp.cz

Recepty, články, nápady, programování. Dříve dum-zahrada, finance, internet a know-how.okhelp.cz Pro lepší výsledky hledání používejte i diakritiku.

Kanadská krbová kamna Pacific Energy Fusion


AD MOB

Video ve kterém mimo jiné uvidíme, jak správně roztápět v
krbových kamnech, spustit klimatizaci a navíc si upečeme kachnu.

**

398LW NO topic_id
AD

Další témata ....(Topics)


30

Re: První dojmy s Dakonem rok v. 2011 M.Jakeš | re-prvni-dojmy-s-dakonem-rok-v-2011-m-jakes-id-38


Ty skořápky jsem dal na uhlí (bez pilin) a opravdu to bouchalo jak ve stabiláku, kolem dokola rychle za sebou. Raději jsem je proto rozhodil jednoduše po uhlí, nechtělo se mi je skladovat zvlášť. Piliny jsem nasypal zas jindy do násypky na hořící uhlí, které mi předtím propadalo do popelníku, přesypávat tam hořící uhlí nebyl zrovna správný nápad.

Důvody proč omezuji výkon: 1) Počitali jsme s 24 kW a zatím máme asi 35 kW, tedy zbytečně moc. Větší výkon vede nutně i k vyšší teplotě odchozích spalin a tedy i k zbytečnému úniku tepla. 2) Na kotli velkým výkonem vzniká velký tepelný spád, systém je proto při plném nabití nádrže o něco blíž svému varu. Řešením by bylo přidat na výkonu kotlového čerpadla, to je ale až ta poslední možnost. 3) Nakonec je to problém i v případě varu systému, kdo to zažil ví, že to opravdu stojí za to. Už jen např. dimenze potrubí od pojišťovacích ventilů (směrem k odpadu) tomu musí odpovídat, jinak pára v něm urychlí sloupce vody na šílenou rychlost a vznikne tzv. vodní kladivo. Projevuje se to pak jako by někdo třískal obrovskou palicí přímo do topení, čtenáři s tím možná budou mít vlastní zkušenosti. Podle mne jsou současné normy týkající se bezpečnosti systémů ÚT děravé a nedokonalé a systémy podle nich navržené nejsou zcela bezpečné. Platí ale že lepší je alespoň něco než nic. V našem případě je nadměrný výkon způsobený velkým komínovým tahem a proto nyní zkusím cestu dalšího škrcení na přívodu vzduchu. Zkušenost s hradidlem mi poskytla celkem dobrou orientaci, kam asi bych chtěl stav kotle dostat (viz. výše popsaný stav kdy kotel jede prakticky neslyšně).

Co mne velmi zajímá, je váš názor na správné nastavení kotle. Návod ke kotli mi k tomu poskytl ne zcela úplné informace, proto jsem postupoval podle vlastního úsudku a pozorovnání. V určité fázi jsem zkoušel nastavit kotel tak, aby z komína nevycházel žádný viditelný dým (ani při pohledu z těsné blízkosti). Zjistil jsem ale, že v takovém stavu zůstává nádrž žalostně nenahřátá a paliva se při tom spotřebuje znatelně víc. To jsem přitom nastavoval plameny v kotli právě tak, aby těsně dosahovaly k hornímu okraji té vodní lamely, pak nad komínem nebyly znát žádné stopy po kouři. Zřejmě tam šlo při tomto nastavení moc terciálního vzduchu, spaliny se moc vychladily a vlivem špatného přenosu tepla spadla účinnost. Proto jsem se vrátil zpět k nastavení, kdy nad vodní lamelou přechází velký plamen (přivřením terciálu), kotel při tom začal i víc bublat a vřít. Naše rozdílná zkušenost je asi v tom nadbytečném komínovém tahu a velkém výkonu. Optimálně nastavený plamen při 35 kW bude prostě mnohem mohutnější než ten při 24 kW. Kotlům Dakon DOR zřejmě opravdu rozumíte, velmi by mne proto zajímaly důvody pro to vámi popsané nastavení, předem děkuji.
344

Re: Dakon DOR F 20 - topení v noci | re-dakon-dor-f-20-topeni-v-noci-id-800


Paní podle mě musela protopit hrozné peníze....
Včera jsme postupovali podle vašich rad a kotel vydržel jakš takš do rána hořet...naposledy jsme přihodili někdy kolem jedenácté večer, utěsnili boční otvory, přiškrtili trochu komínovou klapku. Plameny byly pěkné světlé a živé, což nevím, jestli takhle na noc právě má být. V šest ráno jsme vstávali, topení bylo vlahé skoro studené. Kotel byl vyhaslý...dneska tedy asi zkusíme ještě více přivřít komín,jak jste radil - po částech. Teplota v kotli ráno byla 40 stupňů, nastavovali jsme na 50...asi jsme dali málo uhlí?
Dále jsem si všimla, že nemáme popel úplně na prach, ale sem tam se tam objeví i kousky neshořeného uhlí, můžete mi prosím poradit, co máme ještě lépe nastavit, aby nebyly tyto ztráty? Předem moc děkuji
217

Kamna z barelu naležato | kamna-z-barelu-nalezato-id-485


Jak si jednoduše vyrobit pec - kamna z barelu ukazuje následující video:

**


**


Udírna ze sudů - barelů
**
266

Re: Dakon DOR F20 | re-dakon-dor-f20-id-648


Citace:
Všechny tu zdravím,

a omlouvám se, ale nikde jsem to nenašel. Jsem už zoufalej. Koupili jsme si dům, kde je elektrokotel a také Dakon DOR F20. Původní majitelé v něm zatopili 3x, aby zjistili jestli to funguje. Nastěhovali jsme se a teprve se učím první zimu topit v Dakonu. Nicméně, popíši Vám topící stereo.
Ráno je kotel na 40°;zatopím, chytne bez problémů. Dám papír, třísky, větší třísky, polínko a na to uhlí. rozhoří se na 60 během 0,5hod. Na termostatu mám nasteveno 75°.
Na to dám uhlí, ořech 1 asi tak dvě lopatky a nechám pootevřené dvířka, aby se roztopilo. Klapku zavírám při 50-60°. odtah do kouřovodu mám zcela otevřený. No, stačí, abych nešel 0,75hod ke kotli a mám vyhasnuto.

- chyba, spodní dvířka těsně zavřít a již nechat rozhořet jen přes dusivku a regulátor . Regulátorem otevřít
dusivku na 1,5cm , teplem se sama zavře - nastavit na zavření asi na 5mm,
pak regulátor vytočit zcela na minimum až je volný řetázek, už není potřeba

Citace:
Každých 0,5 musím ke kotli a přikládat dvě lopatky uhlí. a to je jen tak tak, že tam je žhavé. Kotel je ve sklepě. Mám samotíž, expanzka je na půdě.Je plná do 1/2. Když se rozhoří na 65-70 zavírám dvířka a nechávám to na řetízku, aby si sám reguloval. ter vzduch mám uzavřený, nebo mírně pootevřený, podle brvy plamenu. Roura od kotle je totálně žhavá. Stačí kapnout vodu a okamžitě se vaří. Při 70° mi kotel bublá,takže se mi spustí čerpadlo, které je ochranou proti přehřátí a zavřu komínovou klapku tu na tý rouře.

Máte zavřenou již roztápěcí klapku? - páka s kuličkou se přiklopí ke kotli

Citace:
kotel mi poklesne na nějakých 55 a znova se roztápí. pořád dokola. někdy i 3x za den zatopím :-( přiložím naposledy kolem 21hod a ráno v 5hod vyhasnuto. nechápu, jak někdo může přikládat 1x za 2hod nebo tam může žhavé ještě ráno. Já už opravdu nevím jak to mám dělat.Spálím hodně uhlí. 10 metráků mám tak na 1 měsíc.5 radiatoru v přízemí a 5 radiátoru v patře. ve sklepě mám taky 3, ale ty jsou vypnuté.vytápěná plocha je cca 240m2. Každý týden odvzdušňuji topení. prostě tenhle kotel mi byl dlužnej čert. prosím o pomoc, jak topit, sem opravdu v koncích. nejhorší je to, když ráno odcházím do práce v 5,20 a moje manželka je doma s dětma 2 roky a 4 měsíce.Ráno roztopím a než přijde kolem 7 hodiny ke kotli tak je vyhasnuto. prostě mi to vyhoří téměř ihned.když naložím víc, začne bublat voda v kotli.nejradši bych se na njě vy.... a zapnul elektrokotel, ale ten me sezere fonacne.

Spodní dvířka uzavřít, dusivku na nich na pět milimetrů pootevřít šroubem - po rozhoření !!!
¨Regulátor uvolnit,
přidat boční vzduch do plamenů,
roztápěcí klapku uzavřít,
komínová může být otevřená.

Dvě lopatky- kolik je to v kg ?
300

Re: Dakon DOR 24, výměna šamotek ohniště | re-dakon-dor-24-vymena-samotek-ohniste-id-744


Jestli nebudou padat, překlápět se ty šamotky, tak by se nemusely lepit, je třeba to vyzkoušet,
aby pádem neucpaly odtah spalin z kotle.
Uhnilý, upálený plech držáku avizuje, že kotel může brzy začít téct, ale nemusí to být pravda,
protože ty kotle dřív vydržely i dvacet let.


Editace: 1359367165
Počet článků v kategorii: 398
Url:kanadska-krbova-kamna-pacific-energy-fusion-id-477

AD
11 Share
Share
Tweet