Okhelp.cz

Recepty, články, nápady, programování. Dříve dum-zahrada, finance, internet a know-how.okhelp.cz Pro lepší výsledky hledání používejte i diakritiku.

Jak správně a snadno smotat kabel nebo hadici na vodu


AD MOB

Možná se Vám již někdy stalo, že jste rozmotali hadici,
ale její smotání byl horor.
Navíc při násilném překroucení hadice, či elektrického
kabelu, může dojít k jejich poškození.
Jak tedy na to?
Hadici, či kabel při rozvíjení nenapínat ale nechat, jej
dělat takové vlnky, viz obrázek níže.
Kabel se pak snadno smotá.
Jakmile byl kabel natažen, tak se přetočí a jeho
smotávání bude asi noční můra.


161LW NO topic_id




AD

Další témata ....(Topics)


124

Re: Rady ohledne vari | re-rady-ohledne-vari-id-559


Citace:
Zdravim vsechny,poridil jsem si vari T20 2pr.stupne v pred a zpatecka a mam par otazek-
-po koupy a odvozu domu jsem zjistil ze je na kasy bubinek a zavazi spojky-vse jsem obednal nove a zajima me jak by se mela spravvne zabehnout spojka at pekne zabyra a neprokluzuje ze se ani do mirneho kopecka nerozjede.

Spojka nesmí zabírat na volnoběžné otáčky, ale po zvýšení otáček již musí
sepnout, takže povolit stahovací šroub závaží, popřípadě do kopce jezdit na nižší převodový stupeň.

Citace:
-Jaky olej pouzivate do benzinu?

http://dum-zahrada.okhelp.cz/forum/viewtopic.php?f=46&t=100


Citace:
-Kolik se presne lije do prevodovky?

Obsah olejové náplně v převodovce T20 je 1,2 litru
Pozor: nepřelít!!! Větší množství má za následek vytlačení gufer a únik oleje.
130

Vari JIKOV Motor VÁLEC A KLIKOVÁ SKŘÍŇ výkres dílů | vari-jikov-motor-valec-a-klikova-skrin-vykres-dilu-id-656



Tabulka katalog náhradních dílů Vari Jikov dvoutaktní motor válec píst klikovka a skříň
ČísloPopisCena +- s DPHKusPoznámka
1GUFERO 17x35x1018 KčksGUFERO 17x35x10
1GUFERO 17x28x7 TERRA16 Kčks
2LOŽISKO KULIČKOVÉ 620372 Kčks
3PODLOŽKA VYMEZOVACÍ3 Kčks
4KLIKOVÁ HŘÍDEL VARI2 853 Kčks
4KLIKOVÁ HŘÍDEL TERRA2 853 Kčks
5PERO 3X518 Kčks
6LOŽISKO KULIČKOVÉ 630382 Kčks
7PÍSTNÍ ČEP73 Kčks
8POJISTNÝ KROUŽEK 142 Kčks
9PÍSTNÍ KROUŽEK 56X2 ORIGINÁL43 KčksPro motory 1453, 1454 VAPE
9PÍSTNÍ KROUŽEK 56.25 X 2 I. VÝBRUS43 KčksPro motory 1453, 1454 VAPE
9PÍSTNÍ KROUŽEK 56.50 X 2 II. VÝBRUS43 KčksPro motory 1453, 1454 VAPE
9PÍSTNÍ KROUŽEK 56.75 X 2 III. VÝBRUS69 KčksPro motory 1453, 1454 VAPE
9PÍSTNÍ KROUŽEK 57.00 X 2 IV. VÝBRUS55 KčksPro motory 1453, 1454 VAPE
9aPÍSTNÍ KROUŽEK 60X253 KčksPro motory 1447 DV
10VYMEZOVACÍ PODLOŽKA3 Kčks
11PÍST PRŮMĚR 56 MM290 KčksPro motory 1453, 1454 VAPE
11PÍST PRŮMĚR 56.25 MM I.VÝBRUS290 KčksPro motory 1453, 1454 VAPE
11PÍST PRŮMĚR 56.50 MM II.VÝBRUS290 Kčks
11aPÍST PRŮMĚR 60.00 MM320 KčksPro motory 1447 DV
12LOŽISKO JEHLOVÉ 14x17x20 INA155 Kčks
13OJNICE940 Kčks
13OJNICE TERRA862 Kčks
14LOŽISKO JEHLOVÉ 18x24x13154 Kčks
15ČEP KLIKOVÝ224 Kčks
15ČEP KLIKOVÝ TERRA224 Kčks
16SKŘÍŇ KLIKOVÁ VARI1 284 Kčks
16SKŘÍŇ KLIKOVÁ MOTOR 6 HP1 426 Kčks
17TĚSNĚNÍ KLIKOVÉ SKŘÍNĚ7 Kčks
18ŠROUB31 Kčks
19PODLOŽKA 6,41 Kčks
20MATICE M61 Kčks
21MATICE HLAVY VÁLCE18 Kčks
22PODLOŽKA 8,41 Kčks
23HLAVA VÁLCE STARÁ BEZ DV375 KčksBude montována s těsněním 56 mm od 1.7.1997
23HLAVA VÁLCE NOVÁ PRO DV765 Kčks
24PODLOŽKA 6,41 Kčks
25TĚSNĚNÍ KARBURÁTORU6 Kčks
26TĚSNĚNÍ POD HLAVU 56 MM73 KčksPozor těsnění patří osadit pouze pod hlavy válce s hladkým povrchem v místě styku s válcem. V případě vroubků v místě styku s válcem, se …
26aTĚSNĚNÍ POD HLAVU 60 MM94 KčksPro motory 1447 DV
27PODLOŽKA IZOLAČNÍ29 KčksVLOŽKA KARBURÁTORU
28ŠROUB M6x3017 Kčks
29VÁLEC1 472 KčksSESTAVA SE ŠROUBY ORIGINÁL
29aVÁLEC 601 877 KčksSESTAVA SE ŠROUBY ORIGINÁL
30ŠROUB ZÁVRTNÝ28 Kčks
31TĚSNĚNÍ VÁLCE 56 MM5 Kčks
31aTĚSNĚNÍ VÁLCE 60 MM20 KčksPro motory 1447 DV
32POJISTNÝ KROUŽEK 122 Kčks
33NÁBOJ SPOJKY768 Kčks
34PODLOŽKA 10,54 Kčks
35MATICE M10x15 Kčks
36ZÁVAŽÍ SPOJKY 1/2581 Kčks1/2 závaží spojky V případě že potřebujete dva kusy závaží spojky, použijte níže uvedený alternativní produkt.
36ZÁVAŽÍ SPOJKY-SESTAVA1161 KčksSada obsahuje: 2x 1/2 závaží spojky 2x pružina spoky 1x šroub 1x matici
OBLOŽENÍ SPOJKYKOVOVÉ137 KčksBez zobrazení
37PRUŽINA SPOJKY12 Kčks
38ŠROUB SPOJKY M6x703 Kčks
39MATICE M 610 Kčks
40ŠROUB M8x207 Kčks
41PODLOŽKA 8,21 Kčks
42UZÁVĚR66 KčksSESTAVA
43MEZIPŘÍRUBA SESTAVA376 Kčks
44PODLOŽKA VYMEZOVACÍ TL.0,2MM4 Kčks
44PODLOŽKA VYMEZOVACÍ TL 0,3MM3 Kčks
44PODLOŽKA VYMEZOVACÍ TL 0,4MM4 Kčks
44PODLOŽKA VYMEZOVACÍ TL.0,5MM4 Kčks
45POUZDRO SPOJKY18 Kčks
46MATICE M81 Kčks
47ŠROUB M3,9X191 Kčks
48PODLOŽKA 4,31 Kčks
49ROZPĚRKA10 Kčks
50KRYT TLUMIČE VÝFUKU104 Kčks
51,52CLONA, PLECH STÍNÍCÍ VARI45 Kčks
51,52CLONA, PLECH STÍNÍCÍ TERRA45 Kčks
53TLUMIČ VÝFUKU SESTAVA1638 Kčks
54TĚSNĚNÍ VÝFUKU KOV27 Kčks
54TĚSNĚNÍ VÝFUKU6 Kčks
55ŠROUB M8x161 Kčks
56PODLOŽKA 5,31 Kčks
57PODLOŽKA 5,11 Kčks
58MATICE M51 Kčks
59VENTIL DEKOMPRESNÍ550 KčksPro motory 1447 DV
59SADA DEKOMPRESNÍHO VENTILU2 252 Kčks
60HADIČKA OVLÁDÁNÍ DEKOVENTILU55 KčksPro motory 1447 DV
61SPONA HADICOVÁ COBRA 8-9,DL16 Kčks

Kde koupit náhradní díly Vari Jikov motor:
http://www.lednice-trzil.cz/nahradni-dily/e-nahradni-dily/motor-jikov/valec-a-klikova-skrin/?pageNo=1&
156

Sekačka kolísání otáček | sekacka-kolisani-otacek-id-2278


U travní sekačky kolísaly otáčky motoru - našel jsem několik možných příčin.
Postupoval jsem od jednodušších bodů, abych si nenadělal více starostí a vždy pak vyzkoušel, jestli došlo ke zlepšení.
Ti co nemají žádné zkušenosti, vyhledají odborníka.

  • - kontrola výšky hladiny oleje!!!!!! (při jízdě do svahu došlo k špatnému mazání a píst se zadíral)
  • - zkontroloval jsem benzín v nádržce, musím tam mít aspoň třetinu nádržky, zejména v šikmém terénu (jednou jsem tam měl nekvalitní benzín, byl třeba jej vypustit a koupit u značkové pumpy)
  • - vyčistil jsem svíčku (bylo třeba vyměnit za novou)
  • - vyčistil vzduchový filtr
  • - vyčistil trysky karburátoru
  • - odkalil karburátor (boční šroubek na misce karburátoru)
  • - kontroloval jsem průchodnost palivové hadičky a filtru paliva
  • - dotáhl jsem upevňovací šrouby karburátoru, aby pod těsněním nebyl přisáván falešný vzduch
  • - zkontroloval pružinky regulátoru otáček u karburátoru (háček na jedné straně neseděl v dírce)
  • - mokrá tráva (nalepí se pod kryt nože, ucpe vyhazovací otvor), zastavil jsem stroj a vyčistil
  • OD TOHOTO BODU JE TO JIŽ PRO ZKUŠENÉ, NEBO SERVIS
  • - tupý nůž (motor se zastavuje)
  • - karburátor s podávací membránou (kontrola membrány a podávacího mechanismu)
  • - náporový regulátor otáček, pružinky, táhla (jedno táhlo jsem měl zdeformované)
  • - nevhodný nůž sekačky (měl jinou hmotnost, než originál a nepůsobil jako setrvačník)
  • - karbon ve výfuku
82

Ořezávání osámování klád přímo v lese pomocí pily | orezavani-osamovani-klad-primo-v-lese-pomoci-pily-id-349


Trámy a hranoly není vždy nutné si nechat nařezat na
pile, ale můžeme je osámovat ( vytvořit čtvercový,
obdélníkový půdorys
) přímo v lese pomocí
přípravku od fy LOGOSOL, který připevníme na oba konce klády.
Mezi konci přípravku upevníme jekl - desku, po které
se bude posouvat motorová pila opatřená plochou s dorazem
pro přesné řezání.
Tímto způsobem můžeme kládu nařezat i na fošny, nebo prkna,
ale přípravek neotáčíme, jen posunujeme plošinu o tloušťku
další fošny.
Více ve videu Zarovnávání - hranění trámů přímo v lese:

**
79

Jak se vyrábí obří trám | jak-se-vyrabi-obri-tram-id-345


Na videu je zařízeni WM1000, které
obří kmen nejdříve zajistí, správně podloží, aby
vznikl, co nejmenší odpad. Pak zarovná jednu stranu
a dle ní pak do kolmice zbylé dvě a nakonec protilehlou
stranu.

**


Editace: 1525344973
Počet článků v kategorii: 161
Url:jak-spravne-a-snadno-smotat-kabel-nebo-hadici-na-vodu-id-2271

AD
11 Share
Share
Tweet